ادارات و سازمان هاي استان
اوقات شرعي
اخبار > تجلیل از مهندس ابوالفضل تمیزی، بخشدار سلفچگان بعنوان بخشدار نمونه در همایش روز ملی شوراها


  چاپ        ارسال به دوست

بمناسبت روز ملی شوراها:

تجلیل از مهندس ابوالفضل تمیزی، بخشدار سلفچگان بعنوان بخشدار نمونه در همایش روز ملی شوراها

استاندار قم در همایش ملی شوراها با تاکید بر لزوم شناسایی و اولویت بندی نیازهای بخش ها و روستاهای استان، اظهار کرد: تدوین سند توسعه بخش های استان قم باید با مشارکت شوراهای شهر و روستا در دستور کار فرمانداری باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، دکتر بهرام سرمست استاندار قم در همایش روز ملی شوراها که در تالار معصومیه استانداری قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت بهره مندی شوراها از ظرفیت های قانونی، اظهار کرد:‌ برگزاری دوره های آموزشی جهت آموزش و آشنایی اعضای شوراها با تکالیف و وظایف قانونی ضروری است.

استاندار قم با بیان نقش نهادهای مدنی در عرصه ی سیاستگذاری و فعالیت ها اجتماعی، اضافه کرد: شوراها بعنوان تشکل های مردمی باید بدور از دامن زدن به اختلاف نظر های محلی و در راستای منافع کلان حوزه فعالیت خود گام بردارند.

سرمست تکلیف اعضای شوراهای شهر و و روستا را شناسایی نیازهای مردم و اولویت گذاری آنها دانست و تصریح کرد: جمع بندی این نیاز سنجی ها منجر به تشخیص اولویت ها و اقدام‌ جهت رفع ان در بخش ها می شود.

استاندار قم به لزوم تدوین سند توسعه بخش ها با محوریت فرمانداری قم اشاره کرد و ادامه داد: ظرفیت ها و مزیت های رقابتی هر بخش از استان شناسایی و با استفاده از نظرات مشاورین و هیات های اندیشه ورز راهکارهای توسعه بر اساس توانمندی های موجود ارائه شود.

وی از برنامه ریزی حضور میدانی خود در بخش ها خبر داد و گفت: در بحث سیلاب های ابتدای سال مدیریت استان در برخی بخش ها و روستاها حضور یافت و نتایج مطلوبی در مدیریت بحران با همیاری و مشارکت دهیاری ها و شوراها حاصل شد.

سرمست گفت: برای پیگیری مشکلات و خواسته های مردم در بخش های استان نیز در برنامه های آتی سفر به بخش ها را خواهیم داشت.

مقام عالی دولت در استان همچنین به لزوم اهتمام دهیاری ها در بکار گیری نقش سازمان دهیاری ها و تشکیل تعاونی های روستایی تاکید و خاطر نشان کرد: برای استفاده از خدمات و تسهیلات بیشتر در بخش های روستایی استفاده از ظرفیت این سازمان و تعاونی ها در دستور کار قرار گیرد.

لازم به ذکر است در ابتدای این همایش دکتر جندقیان معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز به بیان گزارشی از فعالیت های این سازمان و خدمات به شوراهای شهر و روستا پرداخت.

همچنین همزمان با این همایش کارگاه آموزشی آشنایی با وظایف، تشکیلات و جایگاه قانونی شوراها با حضور اعضای شوراهای شهر و روستا و دهیاری های قم برگزار شد.


٢٢:٠٠ - 1398/02/11    /    شماره : ١٨٩٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٤خروج
بخشداري سلفچگان
پیوندهای ملی

کلیه حقوق مادی و معنوی، متعلق به استانداری قم میباشد